Sonda
Jak dowiedziałeś się o gryfmilitaria.pl ?
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Co spakować do apteczki turystycznej?
Co spakować do apteczki turystycznej?

Apteczki są niezbędne dla każdego podróżnika. Powinny zawierać różnorodne przedmioty przydatne w nagłych wypadkach. Apteczka to nie tylko worek z bandażami, lekami i maściami. Powinien być kompaktowy i zaprojektowany tak, aby spełniał potrzeby indywidualnego podróżnika. Warto zadbać, aby znalazło się w niej wszystko to, co może się nam przydać.

Co musi się znaleźć w apteczce turystycznej?

Apteczka jest niezbędna dla każdego podróżnika. W nagłych wypadkach Twój zestaw może uratować życie. Podstawowe elementy, które powinny się w niej znaleźć to: trzy sterylne gaziki, dwie rolki taśmy klejącej, jedna rolka bandaża, jedna rolka samoprzylepnej lub nieprzywierającej taśmy z gazy, jedno opakowanie typu instant cold pack, dwa bandaże samoprzylepne, jedno opakowanie indywidualnie pakowanych bandaży samoprzylepnych, jeden gwizdek ratunkowy i płyn do płukania oczu. Koc może również uratować życie, gdy pogoda się ochłodzi. Są lekkie i zapewniają ciepło, gdy temperatura spada. Powinny być jednak tylko stosowane w sytuacjach awaryjnych. Przydatne okażą się również akcesoria, takie jak małe nożyczki, które ułatwią wykonanie opatrunku.

Ponadto często w apteczkach turystycznych umieszcza się specjalne, osobno pakowane chusteczki nawilżone środkiem odkażającym. Dzięki nim będziemy mieli możliwość skutecznego oczyszczenia rany, nawet w trudnych warunkach. Odpowiedni sprzęt, w tym właśnie zabezpieczenie medyczne jest na prawdę ważne w czasie wyjazdów survivalowych.

Gdzie kupić odpowiednią apteczkę turystyczną?

Zestawy te są dostępne we wszystkich aptekach, drogeriach i supermarketach, a także punktach z wyposażeniem survivalowym. Nie sięgajmy jednak po pierwszą lepszą apteczkę, zawsze dokładnie sprawdźmy jej wyposażenie i upewnijmy się, czy zawiera wszystko, co może okazać się dla nas przydatne w czasie wyjazdu. Bierzmy również pod uwagę to, do jakiego kraju się udajemy i w jakich warunkach zamierzamy spędzać czas. Apteczka może uratować nam życie, a także pomóc w trudnej sytuacji, dlatego warto ją mieć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl