Sonda
Jak dowiedziałeś się o gryfmilitaria.pl ?
Promocje
Racja żywnościowa - Pakiet Bushcraft ARPOL
Racja żywnościowa - Pakiet Bushcraft ARPOL
45,00 zł 40,00 zł
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Co spakować do apteczki turystycznej?
Co spakować do apteczki turystycznej?

Apteczki są niezbędne dla każdego podróżnika. Powinny zawierać różnorodne przedmioty przydatne w nagłych wypadkach. Apteczka to nie tylko worek z bandażami, lekami i maściami. Powinien być kompaktowy i zaprojektowany tak, aby spełniał potrzeby indywidualnego podróżnika. Warto zadbać, aby znalazło się w niej wszystko to, co może się nam przydać.

Co musi się znaleźć w apteczce turystycznej?

Apteczka jest niezbędna dla każdego podróżnika. W nagłych wypadkach Twój zestaw może uratować życie. Podstawowe elementy, które powinny się w niej znaleźć to: trzy sterylne gaziki, dwie rolki taśmy klejącej, jedna rolka bandaża, jedna rolka samoprzylepnej lub nieprzywierającej taśmy z gazy, jedno opakowanie typu instant cold pack, dwa bandaże samoprzylepne, jedno opakowanie indywidualnie pakowanych bandaży samoprzylepnych, jeden gwizdek ratunkowy i płyn do płukania oczu. Koc może również uratować życie, gdy pogoda się ochłodzi. Są lekkie i zapewniają ciepło, gdy temperatura spada. Powinny być jednak tylko stosowane w sytuacjach awaryjnych. Przydatne okażą się również akcesoria, takie jak małe nożyczki, które ułatwią wykonanie opatrunku.

Ponadto często w apteczkach turystycznych umieszcza się specjalne, osobno pakowane chusteczki nawilżone środkiem odkażającym. Dzięki nim będziemy mieli możliwość skutecznego oczyszczenia rany, nawet w trudnych warunkach. Odpowiedni sprzęt, w tym właśnie zabezpieczenie medyczne jest na prawdę ważne w czasie wyjazdów survivalowych.

Gdzie kupić odpowiednią apteczkę turystyczną?

Zestawy te są dostępne we wszystkich aptekach, drogeriach i supermarketach, a także punktach z wyposażeniem survivalowym. Nie sięgajmy jednak po pierwszą lepszą apteczkę, zawsze dokładnie sprawdźmy jej wyposażenie i upewnijmy się, czy zawiera wszystko, co może okazać się dla nas przydatne w czasie wyjazdu. Bierzmy również pod uwagę to, do jakiego kraju się udajemy i w jakich warunkach zamierzamy spędzać czas. Apteczka może uratować nam życie, a także pomóc w trudnej sytuacji, dlatego warto ją mieć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl