Sonda
Jak dowiedziałeś się o gryfmilitaria.pl ?
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Co musi się znaleźć w zestawie survivalowym?
Co musi się znaleźć w zestawie survivalowym?

Zestawy survivalowe mogą być przygotowywane z myślą o wycieczkach rowerowych, górskich wyprawach i biwakach, ale także w razie katastrof naturalnych i ograniczeniu dostępności do podstawowych zasobów. Dlatego ich zawartość może nieznacznie się różnić, ale z pewnością można stworzyć listę absolutnych niezbędników.

Zalecana zawartość zestawu survivalowego

  • Nóż

Podstawa niezależnie od celu wyprawy. Może być  składany lub ze stałą  głownią, ale odpowiednio zabezpieczony. Pozwala na zdobycie i przygotowanie pożywienia, zbudowanie schronienia, zdobycie drewna i samoobronę.

  • Źródło ognia

Porządna zapalniczka, krzesiwo, kilka pudełek zapałek, trochę rozpałki, zapakowane w nieprzemakalne opakowanie. Na ogniu przygotujesz posiłek, zapobiegniesz wychłodzeniu i odstraszysz dzikie zwierzęta.

  • Woda

Naczynie do zagotowania wody, tabletki do jej uzdatniania lub bidon z filtrem. Czysta woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu i nie można zapominać o jej uzdatnianiu!

  • Jedzenie

Racje żywnościowe wojskowe lub podobne, konserwy, szczelnie zapakowane suchary, orzechy i suszone mięso. Na dłuższych wyprawach jednak trzeba będzie znaleźć pożywienie w otoczeniu.

  • Odzież

Wytrzymałe spodnie wojskowe, kurtka softshell, bielizna termoaktywna, nakrycie głowy, porządne buty zabezpieczające kostki. Ochronią przed zimnem, wilgocią, urazami i owadami.

  • Apteczka

Jałowe gazy, bandaż elastyczny, trójkątna chusta, środek do odkażania ran, igły i nici, folia NRC, leki przeciwbólowe, węgiel aktywowany.

  • Sen i odpoczynek

Podczas obozowania trzeba zadbać o odpowiednią izolację od podłoża i zapobieganie wychłodzeniu. W tym celu polecamy zaopatrzyć się w hamak, lekki namiot, śpiwór i matę samopompującą.

  • Pozostałe

Innymi drobnymi przedmiotami, które powinniśmy zabrać ze sobą są: kompas, aktualna mapa, latarka, baterie, multitool, agrafki, sznur, trytytki, plecak wodoodporny, woreczki foliowe, gwizdek, lusterko, telefon i radio.

Najlepszy zestaw survivalowy daje poczucie bezpieczeństwa i przygotowania na każdą okoliczność, w tym brak dostępu do cywilizacji, a jego zawartość warto dopasować do planowanej aktywności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl